Dovolená

a cestovní kanceláře

Čas na on-line objednání zájezdu? Pondělí dopoledne.

Napsal admin • Čer 17th, 2010 • Rubrika: INVIA.CZ

Je pondělí ráno, sedíte v práci u počítače a chystáte se začít pracovat. Přesně v tuto dobu přijímají on-line cestovní kanceláře nejvíce objednávek zájezdů. Většina Čechů si totiž nejčastěji zvolí právě pondělí dnem, kdy si na internetu objednají svůj zájezd či dovolenou. Vyplynulo to z nejnovějších internetových průzkumů, které nechala zpracovat cestovní agentura Invia.cz, přední on-line prodejce zájezdů.

Ty dokazují, že nejčastěji tak lidé činí mezi devátou a šestnáctou hodinou, přičemž největší špička je v deset hodin (8,5 %). Z toho vyplývá, že pracovní dobu Češi využívají nejen k pracovním povinnostem, ale také k vyřizování soukromých záležitostí. Výběr dovolené se totiž nejčastěji odehrává o víkendu v rodinném kruhu a k objednání jsou pak pro většinu lidí vhodné následující pracovní dny. Nejvíce zájemců o koupi dovolené tedy realizuje svoji objednávku v pondělí (20 %). Následující dny zájem pomalu klesá a nejméně jsou zájezdy objednávané v sobotu (6 %). Do průzkumu bylo zahrnuto více než 50 000 klientů, kteří si na Invia.cz v roce 2008 objednali zájezd z nabídky více než 200 cestovních kanceláří.

Zajímavé je také srovnání České republiky s okolními státy. V Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku objednávají klienti cestovních kanceláři na internetu zájezdy nejčastěji až v úterý. „Z průzkumu tak jasně vyplývá, že Češi při nákupu dovolené nechtějí nic riskovat a na rozdíl od našich sousedů si vybraný zájezd objednávají hned první pracovní den,“ dodává Michal Tůma, marketingový ředitel Invia.cz.

Heslem „s plným žaludkem jde všechno lépe“ se řídí Poláci, kteří objednání dovolené uskutečňují nejčastěji ve čtrnáct hodin (9 %). Nejpozději, v šestnáct hodin, pak k internetu usedají Maďaři (10 %). V Rumunsku si nejvíce lidí najde na objednání zájezdu čas ještě před prací, v devět hodin ráno (13,5 %).

Tabulka č. 1: Počet objednávek zájezdů dle dní v týdnu:

Tabulka č. 2: Objednávky zájezdů dle hodiny vzniku:


Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku