Dovolená

a cestovní kanceláře

Cestovní agentura Invia.cz koupila NetTravel.cz

Napsal admin • Čer 17th, 2010 • Rubrika: INVIA.CZ

Dlouho připravovanou fúzí dvou předních subjektů působících na českém a slovenském trhu cestovního ruchu Invia.cz upevňuje pozici největšího středoevropského online prodejce zájezdů s více než 2 miliardovým obratem a 150 000 klienty ročně.

Praha 24. 6. 2009

Invia.cz, s.r.o., jež je vlastněna investičním fondem MCI.TechVentures z polské finanční skupiny MCI Management SA, švýcarským investičním fondem Internet Travel Holding AG a několika fyzickými osobami koupila 100% podíl ve společnosti NetTravel.cz, s.r.o. od Unimex Group a.s a od dalších majitelů, převážně původních zakladatelů společnosti. Touto fúzí Invia.cz posiluje svoji pozici v oblasti prodeje cestovatelských služeb přes internet a kumulovaně tak dosáhne obratu kolem 2,4 miliard Kč.

Do skupiny Invia.cz přechází také dceřiná společnost LastMinute.sk, s.r.o., která zaujímá přední místo na Slovensku.

Michal Drozd, ředitel cestovní agentury Invia.cz, říká: „Akvizice NetTravel.cz a LastMinute.sk je součástí naší strategie rapidní expanze v regionu střední a východní Evropy. Cílem fúze společností je celkové posílení na trhu a konsolidace vedoucí ke vstupu na Varšavskou burzu cenných papírů. Od úpisu akcií společnost očekává zisk finančních zdrojů pro expanzi a konsolidaci v dalších zemích.“

Petr Staněk, jeden z bývalých spolumajitelů NetTravel.cz k transakci říká: „Jsme s dohodou velice spokojeni, ostatně jinak by dohoda ani nebyla možná. Při hledání potencionálního investora bylo hlavním kritériem zajištění dalšího rozvoje společnosti. Jsme přesvědčeni, že Invia.cz se zázemím svých investorů toto kritérium plní“.

Portály NetTravel.cz a LastMinute.sk budou dále nabízet všechny stávající služby, klienty tato změna nijak neovlivní.

Obě strany se dohodly, že hodnota transakce nebude zveřejněna.


Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku