Dovolená

a cestovní kanceláře

Co si vzít do letadla?

Napsal admin • Úno 8th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Pokud se připravujete na cestu letadlem, tak je dobré si dopředu řádně zjistit, co si mohu vzít do letadla. Spousta lidí, kteří letadlem ještě neletěly to neví.

První let letadlem

První let letadlem patří většinou mezi velké životní zážitky. Někteří ldié s tím nemají vůbec problém a takových lidí je většina, pro některé lidi je však je létání letadlem strašně a mají z toho doslova trauma a létají z nechutí. Někteří lidé si létání naopak vychutnávají. Vždy je však nutné vědět co si můžeme vzít do letadla.

Váha kufru do letadla

Do letadlo není možné si vzít libovolně těžké zavazadlo. Vždy jsou nějaké normy a pokud máte zavazadlo těžší, tak pak musíte platit docela mastné příplatky, které vám dokážou let pěkně prodražit. V článku váha zavazadla do letadla se dozvíte přesně, jak těžký může být kufr, který si berete sebou do letadla.

Co si můžu vzít na palubu letadla?

Můžete si vzít malé příruční zavazadlo do letadla. To má všechno opět svoje pravidla. Takové zavazadlo určené přímo na palubu letadla musí mít malé rozměry. Každé aerolinky pak mají trošku jiná pravidla a posuzují to vždy trošku jinak. Jinak to má Aeroflot a jinak to mají Turecké aerolinie či Franzouzské aerolinie.

Samotný let letadlem

Při samotném letu letadlem vám dá veškeré informace letuška (v článku práce letušky jsme popisovaly podrobněji povolání letušky). V letadle si můžete dát něco dobrého k jídlu a pití. Vždy vám také řekne, že se máte připoutat. Případně se budou ozývat jiná hlašení, například silné turbulence atd.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku