Dovolená

a cestovní kanceláře

Letošní novinka – Ostrov San Andrés a Kostarika

Napsal admin • Čer 17th, 2010 • Rubrika: EXIMtours

Do exotických oblastí v zimě na dovolenou cestuje ročně kolem sta tisíc Čechů

Exotické destinace z nabídky Cestovní kanceláře EXIM Tours, s níž každý rok odpočívá u teplých moří více než čtvrt milionu klientů, patří k nejžádanějším. Každoročně proto jejich výběr rozšiřuje. Nejinak je tomu i letos, přes některé pesimistické odhady dopadu krize při sestavování exotických oblastí na zimu.

„Dělám opatření, která jsou přesně opačná, než by někdo čekal,“ říká Ferid Nasr, generální ředitel a majitel CK Exim Tours. „K podnikání přistupuji s optimismem a snažím se zkoušet, co tu dosud nebylo. Takže přidáváme letos dvě nové destinace.“ Podle něj trh s exotickými dovolenými prožil krizi už v uplynulé sezoně, ale na rozdíl od západních zemí v České republice minulou zimu prodej exotiky dále rostl. Rok od roku zvyšujícímu se zájmu o služby All Inclusive odpovídá i podíl hotelů s těmito parametry v katalozích Exim Tours.

Starost kanceláře o co nejkomfortnější cestování na dálkových letech je u Exim Tours řešena nabídkou tzv. comfort class míst na palubách letounů.

U zimních pobytů je tradičně silný předprodej. V Exim Tours se očekává, že v tzv. first momentu se i letos prodá téměř asi čtvrtina exotických zájezdů z katalogu. V zájmu o exotickou dovolenou loni jednoznačně vedl Karibik.

Exim Tours letos obohacuje karibský balíček a otevírá svým klientům od listopadu do května bránu do Kostariky a do tropického ráje San Andrés – malebného ostrova ve vnitřním Karibiku s nádhernými plážemi a koupáním. Ostrov s odstupem několika set metrů obklopuje korálový útes, který zajišťuje klidnou hladinu pro bezpečné koupání a nabízí bohatství podmořského života pro šnorchlování a potápění. Turisté jsou ubytováni v luxusních rezidencích hotelového řetězce Royal Decameron přímo na pobřeží. Kostarika turistům nabízí nejen příjemné pláže, ale také vodní sporty. Za surfováním sem míří stovky nadšenců. Svým příkladným přístupem k ekologii si navíc Kostarika vydobyla pevné místo v srdcích milovníků nedotčené tropické přírody. Jedinečnou dovolenou lze prožít spojením pobytu na ostrově San Andrés a v Panamě, nebo při kombinaci dovolené na San Andrés a v Cartageně – úchvatném městě spadajícím mezi památky UNESCO, často právem nazývaném perlou Jižní Ameriky.

Exim Tours jako vůbec první česká cestovní kancelář začala provozovat samostatně zámořské charterové linky, čímž ceny pobytů např. právě v Karibiku přiblížila tuzemským možnostem.

Poté, co před lety objevila pro české turisty venezuelskou Isla Margaritu, později Kapverdské ostrovy u břehů západní Afriky, či dokonce středoamerický El Salvador, zahájila přímé charterové lety do Dubaje a začala létat také do mexického Cancúnu. Vedle charterových letů do Dominikánské republiky, na Kubu, do Mexika, vozí turisty též do Peru, Chile, do Panamy i do „zapomenutého“ karibského ráje na ostrov Roatan. A vrací se opět do tolik oblíbeného Thajska. Od letošního podzimu jsou tedy Kostarika a San Andrés v sedmnáctém roce existence Eximu již šestnáctým a sedmnáctým exotickým cílem jeho leteckých dovolených. Mimořádně oceňovaný je také kombinovaný zájezd na venezuelskou Isla Margaritu a k povodí Orinoka, poznávací zájezdy Střední Amerikou, Kubou, Mexikem nebo do Peru i luxusní plavby Karibikem.

Společnost EXIM Tours má dnes zcela dominantní, tříčtvrteční postavení na trhu exotických dovolených, když obsazuje již 8 charterových linek vypravovaných z ČR přímo do dalekých zemí.

Výjimečné postavení má Exim Tours i v bližších destinacích, z nichž ani v zimě nechybí zájezdy do Egypta, Tuniska a Turecka. Egyptský balíček od minulé sezóny obohacuje nová oblast – Marsa Alam na západním pobřeží Rudého moře. V Turecku EXIM nově nabízí možnosti pro tréninková soustředění fotbalistů a zájezdy pro golfisty.

Exim Tours začal loni velmi úspěšně nabízet produkt v ČR dosud nevyužívaný, v superlast minute nabídce formou tzv. BUY&FLY zájezdy s mimořádně vysokými slevami s odletem za několik příštích hodin. Zájezd si lze zakoupit přímo na letišti pouze u přepážky Exim Tours v letištní hale nejdříve 24 hodin před plánovaným startem letadla nebo přes on-line nabídku na internetových stránkách firmy www.eximtours.cz.

Největší část klientů dopravuje firma charterovými linkami provozovanými se společností ČSA. Na zámořských linkách jsou využívány dálkové stroje Airbus A310, A330 nebo A340 a na cestách po Evropě především moderní velkokapacitní letouny Airbus A321. Pro cesty svých klientů používá CK Exim Tours také služeb letecké společnosti Travel Service a v omezené míře i dalších leteckých společností.

Česká společnost EXIM TOURS je největší ze skupiny cestovních kanceláří EXIM TOURS a KARTÁGO TOURS působící v České republice, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Je to největší středoevropské uskupení v oboru a celkový obrat skupiny dosahuje v přepočtu více než sedm miliard korun.

Exim Tours již několik let potvrzuje svými hospodářskými výsledky vedoucí postavení mezi českými cestovními kancelářemi. Před třemi lety odbavila již miliontého klienta ve své historii.

Cestovní kancelář EXIM TOURS je na špičce mezi vyhledávači leteckých cest do zahraničí na českém internetu. Slovo EXIM, například na portálu Seznam.cz, lehce poráží nejen ostatní cestovky, ale i univerzální slovo dovolená. Nový systém funguje od počátku roku a prověřil ho velký zájem o nabídku zájezdů se slevou za včasný nákup. Momentálně se přes web prodávají dovolené za dvacet milionů korun měsíčně. To dává dobrý předpoklad, že EXIM TOURS získá přes internet letos minimálně deset procent svých tržeb.

EXIM Tours byla jednou z prvních cestovních kanceláří, která získala koncesní listinu podle zákona č.159/99 na základě sjednaného povinného pojištění cestovních kanceláří.


Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku