Dovolená

a cestovní kanceláře

Obliba prvních prodejů zájezdů roste

Napsal admin • Čer 17th, 2010 • Rubrika: EXIMtours

EXIM Tours hlásí nárůst prodejů letních zájezdů na první moment o téměř 30 procent vyšší než loni touto dobou.

Nabídku výhod včasného nákupu naší největší cestovní kanceláře Exim Tours využil na sklonku uplynulého roku rekordní počet zájemců o letní dovolenou. Koncem prosince prodala CK Exim Tours o třicet procent více tzv. first minute zájezdů na letní sezonu 2010, než za stejné období před rokem.

Ve výběru destinací u Eximu jednoznačně vede Turecko, následováno tradičně Egyptem a Tuniskem, stálicí v zájmu jsou řecké ostrovy. Jako každoročně Exim Tours nabídku letních destinací rozšířila – letos o italskou Kalábrii a Sicílii i o španělskou Ibizu na Baleárech.

Značný zájem vyvolávají nepochybně přitažlivé slevy za včasný nákup, které mohou být až 15 procentní při rezervaci do konce února, kdy platí i velkorysé nabídky zájezdů pro děti zdarma.

Nepotvrzují se tak prognózy některých analytiků z poloviny loňského roku o značných propadech prodejů zájezdů na zahraniční dovolenou.

Roli sehrává také zkušenost, že při včasném nákupu může zájemce vybírat z celkové široké nabídky ubytovacích kapacit ve všech letních destinacích nabízených cestovní kanceláří. Lidé si též pamatují, že už začátkem léta byla loni valná většina leteckých zájezdů k moři na první tři týdny prázdnin vyprodána.

Nabídka „last minute“ pak byla chudší na atraktivnější termíny a prakticky chyběla nabídka pobytů v hotelech vyšší úrovně. Právě nejatraktivnější zájezdy jsou většinou vyprodány již dlouho před vlastní letní turistickou sezónou.


Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku