Dovolená

a cestovní kanceláře

Obrat cestovní agentury INVIA.CZ přesáhl v roce 2007 jednu miliardu

Napsal admin • Čer 17th, 2010 • Rubrika: INVIA.CZ

Poprvé v historii přesáhl obrat přední české internetové cestovní agentury INVIA.CZ jednu miliardu korun. Obrat z internetového prodeje zájezdů činil za rok 2007 1,03 miliardy korun, což představuje více než 18% meziroční nárůst a třetinu obratu českého online trhu prodeje zájezdů. Podobným tempem vzrostl i počet klientů ze 73 tisíc v roce 2006 na 87 tisíc zájemců o dovolenou v roce 2007, tj. o 19 % více. INVIA.CZ tak opět jednoznačně potvrdila svou pozici jedničky na trhu.

Úspěšný růst i dynamiku prodeje dokazuje i srovnání s obratem nejbližší konkurence, které dosahují necelé třetiny obratu INVIA.CZ. „Úspěch loňského roku připisujeme především velkému rozšíření nabídky poskytovaných služeb. INVIA.CZ se dlouhodobě zaměřuje nejen na prodej samotných zájezdů, ale také na systematické budování komplexních služeb jako jsou nabídka letenek, recenze hotelů, síť klientských center a mnohé další,“ říká Michal Tůma, marketingový manažer INVIA.CZ.

Rok 2007 znamenal úspěch i pro slovenskou pobočku INVIA.SK, která dosáhla obratu 116 milionů slovenských korun a tím svůj obrat zvýšila o celých 110 % oproti roku 2006. Taktéž počet zákazníků znamenal rapidní nárůst a to ze 3 na 8 tisíc.

V roce 2007 činila průměrná cena prodaného zájezdu přes INVIA.CZ 12 728 korun. Prvenství v oblíbenosti obhájilo Řecko, následované Egyptem a Tuniskem.

INVIA.CZ hodlá i v tomto roce rozšiřovat nabídku poskytovaných služeb a přinášet svým klientům produkty nejvyšší kvality. V nejbližší době plánuje představit nový vzhled svých webových stránek, kde bude jako první online cestovní agentura v ČR, uvádět ceny včetně tax. S novým webem nabídne klientům i řadu nových on-line služeb. V prvním čtvrtletí roku 2008 chystá INVIA.CZ rovněž spuštění služby 1155.cz, prodeje super last minute zájezdů přímo na letišti Ruzyně.

O společnosti INVIA.CZ

Společnost INVIA.CZ, s.r.o. je největší online cestovní agentura v České republice. Prodává zájezdy od více než 200 cestovních kanceláří do celého světa za stejných podmínek jako pořádající cestovní kancelář, tzn. bez navýšení ceny. Od května 2005 působí na Slovensku jako INVIA.SK, od loňského roku působí i v Polsku a Maďarsku jako INVIA.PL a INVIA.HU. Většinovým vlastníkem společnosti INVIA.CZ je švýcarská investiční skupina Internet Travel Holding AG.


Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku