Dovolená

a cestovní kanceláře

Řecko nezruší letištní taxu

Napsal admin • Čer 17th, 2010 • Rubrika: Asociace cestovních kanceláří ČR

Zájezdy do Řecka proto ani nezlevní ani se nebudou klientům vracet peníze. Vyplývá to na základě odpoledního jednání obou Asociací cestovních kanceláří a agentur s řeckým velvyslancem v ČR.

Po dvou dnech zmatků s příchutí blamáže nám konečně Řecko oficiálně upřesnilo, jaké poplatky zruší v zájmu podpory cestovního ruchu.

Původně deklarovaná letištní taxa, kterou platí klienti za odbavení letištěm, zrušena nebude. Právě tato částka činí z poplatků a tax, které jsou součástí zájezdu, nejvyšší položku v rozmezí 300 – 600 na osobu.
Zrušeny jsou pouze přistávací a parkovací poplatky pro letadla, což je však zcela zanedbatelná částka.
Přistávací poplatek činí například u středně velkého letadla 100-120 EUR na letadlo, v přepočtu na cestujícího je to tedy pouze cca 15 Kč.

Parkovací poplatek česká letadla neplatí většinou vůbec, jelikož se platí až při parkování na letiští od 2 hodin více. Česká charterová letadla však pouze vyloží a naloží cestující a letí zpět do ČR.
Řecká vláda schválila výše uvedená opatření se zpětnou platností od 1.4.2010 do 31.12.2010 u všech letišť v turistických destinacích kromě letiště v Athénách.

Úleva se tedy vztahuje i na letiště v Soluni, přestože řecký velvyslanec původně informoval před dvěma dny o opaku.

Obě Asociace cestovních kanceláří a agentur (ACK ČR a AČCKA) se shodly na tom, že cestovní kanceláře ani letecké společnosti nebudou klientům vracet žádné poplatky, které si klienti zaplatili v rámci ceny zájezdu, jelikož jen administrativní náklady včetně bankovních poplatků na vrácení 15 Kč na osobu převyšují tuto částku.

Z výše uvedený faktů také vyplývá, že ceny zájezdů do Řecka se z důvodu zrušení přistávacích a parkovacích poplatků nebudou měnit.

Řecko navštívilo vloni 393 tis. českých turistů a je to čtvtá nejpopulárnější česká dovolenková destinace, v současnosti má již zakoupeno zájezdy do Řecka či zaplacené zálohy více než 100 tis. českých turistů.


Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku